הפקת סרט אנימציה לעסקים

כל סרט מתחיל בסיפור!

וכל סרט טוב מתחיל בתסריט טוב. כי גם סיפור משעמם, אפשר לספר בדרך שתמשוך את האוזן (העין במקרה שלנו). כאן בסטודיו חריבי אנימציה יש לנו ניסיון בהפקה של “סיפורים טובים”. החל בסרטים שהתקבלו לפסטיבלי אנימציה בין הנחשבים בעולם: כמו אנסי בצרפת, פסטיבל הירושימה ביפן, פסטיבל שטוטגרט ועד הקרנות בפסטיבל ירושלים לקולנוע. הדרך הארוכה, שמנהלת הסטודיו רונית זרעוני, עברה בשטח האנימציה היא יתרון ברור לבחירה בסטודיו חריבי, כבית ההפקה לסרט הבא שלכם. הניסיון של מעל ל-20 שנים בתחום האנימציה יביא את הסרט שלכם, לסופו בצורה המקצועית והטובה ביותר. אם בוחרים סטודיו לאנימציה כדאי לבחור בסטודיו עם ניסיון רב והוכחה למיקצועניות.

אופנוע תגלגל צבוע

אז איך בכלל מתחילים להפיק סרט אנימציה?

קדם כל, נשמע את הסיפור. אם זה סרט שנועד לפרסם מוצר מסוים. מוצר חדש שצריך להציג את היתרונות שלו לשוק המקומי או הבינלאומי. או שמא זה סרטון שמיועד להציג את שירותי החברה המפרסמת. אם זה סרטון הדרכה לתהליך רפואי שצריך לעבור וכן הלאה.

השלב הבא: הוא כתיבת תסריט.

סיפור אפשר לסכם בכמה שורות אבל תסריט טוב מזקק את הרעיונות המרכזיים לכדי תמונות קולנועיות ב”שפה קולנועית”. המפורקת לתנועות מצלמה. מה אנחנו רואים? מה אנחנו שומעים? ואיזה פעולה מתרחשת על המסך (אקשיין).

תסריט מעולה הוא כזה שמרתק את הצופים ומחזיק אותם לחצי דקה לפחות. וגם כזה שמניע את הצופים לפעול. גם אם לא בצפייה הראשונה, הצופים יפעלו בהמשך – ירכשו את המוצר, או יזדהו את המותג.

כדאי להכניס לתסריט הומור. וכדאי עוד יותר שהסרט יהיה מקורי – כלומר לא עוד סרט שבלוני מפס ייצור של בית חרושת לאנימציה, אלא משהו שויזואלית יהיה שונה.

כאן, הניסיון והאהבה לאמנות האנימציה מביאה את סטודיו חריבי להיות הבחירה הראשונה מבין כל הסטודיואים בארץ. המיגוון האמנותי שנוכל להציע לכם, מבחינת מראה הפריימים הוא אינסופי ונובע בעיקר מהכשרון של בעלי המקצוע של הסטודיו.

עיצובי דמויות, עיצוב רקעים

פוסט מעניין בנושא כתבתי ואפשר לקרוא אותו כאן בלינק. כדאי להשתמש בעיצובי דמויות מקוריים ולא דמויות מ”בנקים של אנימציות” שמוזילים לבעלי הסטודיו את מחיר הסרטון (שלא בטוח שההוזלה מתגלגלת ללקוח בכל המקומות). חשוב לוודא, שאם משלמים על עיצוב דמות מקבלים דמות מקורית שצוירה במיוחד לסרט שלכם. שימו לב. הסרט שלכם הוא מעשה אמנות, אל תתפתו ליצירה של סרט זול שאף אחד לא ירצה לראות! 

כאן התוכן הוא המלך, וכשיוצרים תוכן טוב – הרווח הוא עצום. באפשרות לשדר אותו בכל הפלטפורמות ולהשתמש בו מספר שנים ארוכות. ראו למשל, סרטים שלא נס לחם של “ניר וגלי” למשל. 

מפלצת החמוצים
מיצי הכלבה ואילונה הפילה

השלב הבא ביצירה של סרט אנימציה – הוא סטוריבורד.

סטוריבורד מיקצועי פותר בעיות שצצות בתחילת ההפקה וחוסך כסף רב, בהמשך. סטוריבורד טוב, הוא כזה שמתוזמן בדיוק לפי אורך הסרט, רצוי עם הסאונד (פסקול אפילו זמני) ונותן לנו את התחושה איך הסרט יראה בסוף.

 

מיצי ואילונה מבשלות

סטוריבורד קצת דומה לקומיקס. רק עם תנועות מצלמה ותסריט קולנועי מצורף… אל תותרו בהפקת הסרט הבא שלכם, על סטוריבורד מלא. לפני שלב האנימציה. אם שילמתם על סטוריבורד מין הראוי שתקבלו סטוריבורד קולנועי מלא. בסטודיו חריבי אנו יוצרים לכל הסרטים, סטוריבורד קולנועי מלא לפני ההנפשה, ואפילו לפני יצירה של לוגו מונפש. יש עוד שלבים בהפקה של סרט אנימציה לעסקים ואכתוב עליהם בפוסט הבא.

 

רוצים לקבל עוד מידע מקצועי ואמיתי על הפקת סרט אנימציה לעסקים. הרשמו עכשיו!